Urmărește-ne pe Twitter!
Abonează-te la Newsletter!

Sportivul săptămânii

RADU DĂRĂBAN – SCRIMĂ
Scrimerul Universității Cluj Radu Dărăban a cucerit pentru a patra oară consecutiv trofeul Cupei României la floretă masculin individual, câștigând de asemenea și Cupa României pe echipe la floretă alături de colegii de la CS ”U”, Bogdan Dascălu, Gerard Tuzhanyi și Edgar Balogh. Ambele competiții s-au desfășurat la Timișoara în perioada 3-4 octombrie.

Vremea în Cluj
La mulți ani!

Pany-Vas Levente Matyas - CULTURISM
13.10.1986

Marți, 10 mai, Sala Floreasca din București a programat întrecerea Campionatului Național de floretă pentru seniori masculin pe echipe. La start s-au prezentat șapte formații, iar medaliile de aur au fost cucerite de către CSU Poli Timișoara 1, care a obținut șase victorii în tot atâtea partide. Pe locul doi s-a clasat echipa Universității Cluj, iar medaliile de bronz le-au revenit floretiștilor de la CSA Steaua București.

Universitatea Cluj, formată din Radu Dărăban, Bogdan Dascălu, Gerard Tuzhanyi, Sebastian Flucuș și Bartok Alpar, a cedat în finala cu Poli Timișoara la limită, scor 33-34.

„Din păcate am făcut entorsă la genunchi, dar am fost aproape de victorie și așa într un picior”, a spus campionul național Radu Dărăban.

În 2015, echipa Universității Cluj a obținut titlul de campioană națională și argintul la Cupa României de floretă.13150094_10154096385974223_2005166772_n

Legitimații de Intrare
Clubul Sportiv Universitatea Cluj pune în vânzare Legitimațiile de Intrare la meciurile echipelor de baschet, handbal, volei și rugby, pentru sezonul 2016-2017. Prețul unei legitimații este de 200 lei, iar studentii și pensionarii beneficiază de 50% reducere. Legitimațiile se pot achiziționa de la sediul Clubului, de pe strada Card. Iuliu Hossu, Nr. 23, de L- V, orele 9:00 – 14:00. Vă așteptăm!