Contorul medaliilor – 2016
 U Cluj medalii

 92

64 

 69

Urmărește-ne pe Twitter!
Abonează-te la Newsletter!

Sportivul săptămânii
Sportivul săptămânii

RADU DĂRĂBAN – SCRIMĂ
Scrimerul Universității Cluj Radu Dărăban a cucerit pentru a patra oară consecutiv trofeul Cupei României la floretă masculin individual, câștigând de asemenea și Cupa României pe echipe la floretă alături de colegii de la CS ”U”, Bogdan Dascălu, Gerard Tuzhanyi și Edgar Balogh. Ambele competiții s-au desfășurat la Timișoara în perioada 3-4 octombrie.

Vremea în Cluj
La mulți ani!
La mulți ani!

Pany-Vas Levente Matyas - CULTURISM
13.10.1986

Săptămâna 1 – 9 octombrie 2016

Echitație – Finala Campionatului Național de Probă Completă
Joi – Duminică, 29.09 – 02.10.2016, Karpatia Horse Show, Florești, jud. Prahova

Rugby masculin – Cupa Regelui, Et. III
”U” Prodvinalco – CSA Steaua 3-29

Sâmbătă, 01.10.2016, ora 11:00, Parcul „Iuliu Hațieganu”

Scrimă – Cupa României individual și pe echipe floretă seniori masculin
Luni-Marți, 3-4.10.2016, Timișoara

Scrabble – Cupa României, proba individuală și pe echipe
Vineri – Duminică, 07 – 09.10.2016, Timișoara

Echitație – Finala Campionatului Național de Obstacole, Tineret, Amatori, Forță
Vineri- Duminică, 07-09.10.2016, Prejmer, Brașov

Rugby masculin – Cupa Regelui, Et. IV
CS Poli Iași – ”U” Prodvinalco 6-6
Sâmbătă, 08.10.2016, ora 11:00, Stadion Tepro Iași

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. VII
Sâmbătă, 08.10.2016, ora 10:00, București

Baschet feminin – Liga Națională – et. II
Universitatea Goldiș ICIM Arad – ”U” Cluj 71-75
Sâmbătă, 08.10.2016, ora 18:00, Arad

Handbal masculin – Divizia A, Seria B, Et. IV
CSM Oradea – ”U” Cluj 30-26

Sâmbătă, 08.10.2016, ora 17:00, Oradea

Volei masculin – Cupa României
VCM LPS Piatra Neamț – ”U” Cluj 3-1
Sâmbătă, 08.10.2016, ora 16:00, Piatra Neamț

Atletism – Finala Campionatului Național de Maraton – Seniori, Tineret
Sâmbătă – Duminică, 08 – 09.10.2016, București


Săptămâna 10 – 17 octombrie 2016

Haltere – Finala Campionatului Național de Tineret
Marți – Sâmbătă, 11-15.10.2016, Bistrița

Handbal feminin – Liga Națională – Et VI
”U” Cluj – CSM București 19-28

Miercuri, 12.10.2016, ora 17:00, Sala Polivalentă

Box – Finala Campionatului Național de Seniori
Joi – Sâmbătă, 13 – 15.10.2016, Brăila

Echitație – Strzegom October Festival CCI 2*
Vineri- Duminică, 14-16.10.2016, Polonia

Echitație – Finala Campionatului Național de Obstacole, Tineret, Amatori, Forță
Vineri- Duminică, 14-16.10.2016, Prejmer, Brașov

Handbal masculin – Divizia A, Seria B -Et. V
”U” Cluj – CNE Sighișoara
Vineri, 14.10.2016, ora 15:00 Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională, Et. III
”U” Cluj – Phoenix Galați
Vineri, 14.10.2016, ora 18:00 Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et I
CS Unirea Dej – ”U” Cluj
Sâmbătă, 15.10.2016, Dej

Baschet masculin– Liga I  – et. I
”U” Cluj – U BT 2
Duminică, 16.10.2016, ora 13:00, Sala Polivalentă

Baschet feminin – Liga I – et. I
”U” Cluj 2 – A.C.S. BC Sirius 2 Tg. Mures
Duminică, 16.10.2016, ora 14:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”


Săptămâna 17-24 octombrie 2016

Volei masculin – Divizia A1 – Et. II
SCMU Craiova – ”U” Cluj
Miercuri, 19.10.2016, Craiova

Baschet feminin – Liga Națională, Et. IV
”U” Cluj – Olimpia CSU Brașov
Miercuri, 19.10.2016, ora 16:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Rugby masculin – Cupa Regelui, Et. VI
CS Dinamo – ”U” Prodvinalco
Sâmbătă, 22.10.2016, București

Volei feminin- Divizia A2 Vest – Et I
”U” Cluj – CSU MED. TG. Mureș
Sâmbătă, 22.10.2016, ora 14:00Sala Sporturilor „Horia Demian”

Volei masculin – Divizia A1 – Et. III
”U” Cluj – CSM București
Sâmbătă, 22.10.2016, ora 17:00, Sala Sporturilor „Horia Demian”

Baschet feminin – Liga Națională, Et. V
Poli Național Iași – ”U” Cluj 
Sâmbătă, 22.10.2016, Iași

Atletism – Finala Campionatului Național de Cros S,T,J1
Sâmbătă, 22.10.2016, Băile Felix, Oradea

Handbal masculin- Divizia A1, Seria B – Et. VI
CS Unirea Sânnicolau Mare – ”U” Cluj
Sâmbătă, 22.10.2016, Sânnicolau Mare

Handbal feminin – Liga Națională – Et. VII
CSU Danubius Galați – ”U” Cluj
Duminică, 23.10.2016, Galați


Săptămâna 25-31 octombrie 2016

Handbal feminin – Liga Națională – Et. VIII
”U” Cluj – HC Zalău
Joi, 27.10.2016

Rugby masculin – Cupa Regelui, Et. V
”U” Prodvinalco – CSM București
Sâmbătă, 29.10.2016, ora 11:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Baschet feminin – Liga Națională – Et. VI
”U” Cluj – ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Sâmbătă, 29.10.2016

Volei masculin – Divizia A1 – Et IV
CS Volei Caransebeș – ”U” Cluj
Sâmbătă, 29.10.2016, Caransebeș

Rugby feminin – Campionatul Național – Et. VIII
Duminică, 30.10.2016, ora 10:00, Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”

Legitimații de Intrare
Clubul Sportiv Universitatea Cluj pune în vânzare Legitimațiile de Intrare la meciurile echipelor de baschet, handbal, volei și rugby, pentru sezonul 2016-2017. Prețul unei legitimații este de 200 lei, iar studentii și pensionarii beneficiază de 50% reducere. Legitimațiile se pot achiziționa de la sediul Clubului, de pe strada Card. Iuliu Hossu, Nr. 23, de L- V, orele 9:00 – 14:00. Vă așteptăm!
Calendar competițional
10 iulie 2020
  • Lupas Monika- Rugby



    Scor:

    10.07.2001

13 iulie 2020
  • Radu Vescan-tir sportiv



    Scor:

    13.07.1978-Radu Vescan tir sportiv

15 iulie 2020
  • Ovidiu Tamas- Scrabble



    Scor:

    15.07.1953

Patru pași simpli
Patru pași simpli
1% pentru „U”
1% pentru „U”
Ambiţii mari la echipa de baschet feminin
Ionica Munteanu la Divizia Locală
Totul despre…Patinaj
Totul despre…Patinaj